از جمله علل اصلی پیری صورت و بروز چین و چروک در چهره ، کاهش چربی زیرپوستی می باشد ؛ در مواردی که این چروک ها هنوز عمیق نشده اند می توان با تزریق بوتاکس اقدام به رفع خطوط و چروک های پوستی نمود ؛ اما در مواردی که چروک ها عمیق شده باشند دیگر نمی توان با تزریق بوتاکس از شر آن ها خلاص شد.

در چنین مواردی باید از تزریق فیلرها که بهترین آن ها تزریق چربی می باشد بهره برد ؛ چرا که چربی در حقیقت ، نوعی فیلر یا به عبارتی حجم دهنده طبیعی می باشد که در حوزه زیبایی کاربردهای وسیعی دارد.

در روش تزریق چربی ، بافت چربی از بدن خود فرد زیباجو گرفته شده و پس از پالایش و خالص سازی در دستگاه های مخصوص ، آماده تزریق به دیگر نواحی بدن و صورت می گردد.

تزریق چربی در اهواز

توجه داشته باشید که چربی از سلول های زنده تشکیل شده است و با کاهش یا افزایش وزن تغییر می کند. بنابراین تغییرات شدید وزن بعد از عمل ، می تواند نتیجه تزریق را تحت تأثیر قرار دهد.

لازم به ذکر است ، تزریق چربی اغلب می تواند با سایر تکنیک های لیفتینگ همراه باشد و با از بین بردن افتادگی پوست ، کانترها را سفت کند.

کاربردهای تزریق چربی

توجه داشته باشید که تزریق چربی ، صرفا به منظور رفع چین و چروک های پوستی مورد استفاده واقع نشده و از آن می توان در راستای اهداف ذیل نیز بهره جست :

 • حجیم سازی نواحی فرورفته صورت مانند زیر چشم و گونه
 • برجسته سازی چانه و گونه ها
 • رفع اسکار ناشی از زخم و سوختگی
 • جوانسازی دست ها

افرادی که تصمیم به انجام تزریقات زیبایی ؛ از جمله تزریق چربی دارند ، باید به کلینیک های زیبایی مجرب و معتبر مراجعه کنند تا به نتایج مطلوبی نائل آیند.

کلینیک خانواده بهترین کلینیک زیبایی در اهواز می باشد که با بهره وری از نیروهایی با تجربه و متبحر در استان خوزستان در حال فعالیت و ارائه بهینه ترین خدمات زیبایی به شهروندان محترم اهوازی می باشد.

عزیزانی که ساکن شهر اهواز بوده و قصد انجام تزریق چربی در اهواز را دارند ، می توانند به کلینیک زیبایی خانواده مراجعه نموده و از خدمات بهینه این کلینیک بهره مند گردند.

تزریق چربی در اهواز

روش های تزریق چربی

 • نانوفت

در روش نانوفت ، سلول های چربی خرد و فیلتر می شوند ؛ لذا در واقع چربی مایع شده و آن چه باقی می ماند مایعی است که حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی است.

نانوفت در لایه های سطحی پوست تزریق می شود ؛ لازم به ذکر است که سلول های بنیادی در بازسازی بافت آسیب دیده بسیار مهم هستند.

پیوندهای نانو چربی ، شش ماه پس از عمل ؛ بهبود چشمگیری در کیفیت پوست نشان می دهند.

نانوفت در ناحیه صورت ؛ شامل پر کردن گودی چشم ، رفع سیاهی اطراف چشم ، برطرف کردن خطوط ظریف در ناحیه دهان و پوست ناحیه گردن می باشد و در بدن نیز به نواحی دست ، خط دکلته ، پستان و باسن تزریق می شود.

همچنین از تزریق نانوفت ؛ می توان برای درمان تیرگی های پوستی ، ضخیم شدن و ایجاد لایه محافظ بینی ، پوست اطراف پلک و مویرگ های ریز استفاده کرد.

نتایج تزریق نانوفت در بیماران با یکدیگر متفاوت است و می تواند تا سه سال ادامه داشته باشد.

 • میکروفت

تزریق چربی به روش میکروفت ( یا پیوند چربی ) ، نسبت به مواد پرکننده برای حجم دهی صورت از دوام بیشتری برخوردار است.

این روش با استفاده از چربی خود بیمار ، می تواند به تقویت یا تغییر شکل برخی از مؤلفه های صورت ، برجسته کردن گونه ها و شقیقه های فرو رفته کمک کند.

نتایج حاصل از این تکنیک ، بسیار طبیعی است ؛ زیرا  از هیچ نوع تزریق خارجی یا مصنوعی در آن استفاده نمی شود.

از روش میکروفت ، می توان برای کانتورینگ و فرم دادن صورت استفاده کرد.

تزریق میکرو چربی ، در حقیقت شامل انتقال چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر بدن با استفاده از لیپوساکشن می باشد.

چربی با سرنگ و یک کانول ریز از ناحیه دهنده چربی ؛ مانند باسن ، شکم ، ران و پهلوها استخراج می شود ؛ سپس با سانتریفیوژ ، خالص سازی شده و به ناحیه گیرنده تزریق می گردد.

از آن جا که چربی ، از بافت خود بیمار گرفته می شود ؛ بدن به راحتی چربی را می پذیرد و واکنش منفی نخواهد داشت.

میزان تزریق چربی ؛ با توجه به سن ، کیفیت پوست و عمق چین و چروک ها متغیر است و افراد مسن تر ممکن است به میزان تزریق چربی بیشتری نیاز داشته باشند.

تزریق چربی در اهواز

اقدامات قبل از تزریق چربی

 • پیش از تزریق چربی در ابتدا ، جراح با بیمار جلسه مشاوره خواهد داشت.

هدف اصلی از جلسه مشاوره ، ارائه انتظارات واقع بینانه به بیمار است ؛ البته در این جلسه ، پزشک ، معاینه فیزیکی از ناحیه تزریق نیز خواهد داشت.

 • آزمایشات طبی ( شمارش سلول های خونی ، پلاکت ، مواد شیمیایی جامع ) انجام می شود.

برای لیپوماتیک که بخشی از لیپوپلاستی است ، ممکن است هپاتیت و HIV نیز ارزیابی شود.

لازم به ذکر است که در روز عمل تزریق چربی ، توصیه می شود بیماران خانم ، علاوه بر آزمایشات فوق ؛ آزمایش بارداری نیز انجام دهند.

 • نوشیدنی های الکلی ، دخانیات از هرنوع و به طور کلی هرگونه فرآورده حاوی نیکوتین را حداقل 4 هفته قبل از عمل تزریق چربی ، ترک کنید ؛ زیرا نیکوتین می تواند بهبودی را مختل کند و به تأخیر بیندازد.

 سایر اقدامات لازم قبل از تزریق چربی

 • تمام محصولات حاوی آسپرین ، داروهای حاوی رقیق کننده خون ( ایبوپروفن ، موترین ، ادویل و غیره ) ، ویتامین E و مکمل های گیاهی ؛ از جمله گیاه خار مریم ، چای سبز و مکمل های سیر را از دو هفته قبل از تزریق چربی ؛ متوقف کنید.
 • دو هفته قبل از تزریق ، می توانید روزانه یک مولتی ویتامین مصرف کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری ، سرماخوردگی ، تب خال یا هرگونه عفونت ؛ به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر شغل شما مستلزم فعالیت زیاد است یا نیاز به تماس مستقیم با مردم دارد ، دو هفته مرخصی بگیرید.
 • شب قبل یا صبح روز تزریق حمام کنید ؛ البته توجه داشته باشید که نباید لوسیون های بدن و مرطوب کننده در ناحیه دریافت تزریق استفاده کنید.
 • یک وعده غذایی قبل از ترزیق داشته باشید تا ناشتا نمانید.
 •  اگر پروتز صورت یا میکرودرمابرسیون انجام داده اید ، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • قبل از تزریق ، صورت خود را با آب و صابون بشویید.
 • در روز تزریق ؛ هیچ گونه ماده آرایشی و محصولات مراقبت پوستی استفاده نکنید.

تزریق چربی در اهواز

آیا چربی پس از تزریق در بدن یا صورت ، در زیر پوست جابجا یا گلوله خواهد شد ؟

لازم به ذکر است که در تزریق چربی ؛ سلول های چربی زنده به موضع مورد نظر ، پیوند زده شده و پس از مدتی جزئی از بافت همبند و عروق خونی مجاور ناحیه تزریق شده می گردد ؛ لذا امکان جابجایی آن زیر پوست یا گلوله شدن و شل شدن آن وجود ندارد.

هزینه تزریق چربی در اهواز

از آن جا که تزریق چربی ، جزو خدمات زیبایی محسوب می شود ؛ طبیعتا بیمه هزینه آن را تقبل نخواهد کرد.

قیمت تزریق چربی را نمی توان قبل از معاینه و بررسی فرد ، برآورد نمود ؛ بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق آن باید حضورا به کلینیک زیبایی مورد نظر خود مراجعه فرمایید.