درباره تزریق ژل

تزریق ژل ، از متدهای جوانسازی پوست می باشد که با اهدافی ؛ نظیر رفع چین و چروک ها ، جبران حجم از دست رفته چربی پوست ، رفع اسکار آکنه و جای زخم ، برجسته سازی برخی نواحی صورت نظیر لب ، گونه و چانه و مشخص کردن انحنا و زوایای صورت ؛ مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت انجام صحیح ، جوانی و شادابی را به پوست باز خواهد گرداند.

به طور کلی استفاده از ژل و دیگر فیلرهای حجم دهنده پوستی ، امروزه مورد توجه خیل کثیری از افراد واقع شده و جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه به خود اختصاص داده است.

تزریق ژل چیست ؟

عمده علائم و نشانه های ناشی از افزایش سن که در پوست پدیدار می گردند ، به دنبال کاهش حجم چربی پوست اتفاق می افتند. به طور کلی بافت های پوست با بالا رفتن سن ، نازک شده و به دنبال این اتفاق ؛ خطوطی در نواحی اطراف دهان ، بینی ، چشم و گونه ایجاد می گردد که به تدریج بر عمق آن ها افزوده شده و به چروک هایی قابل رویت بدل می گردند.

تزریق ژل

تزریق ژل که نوعی از فیلرهای پوستی محسوب می شود ، می تواند به جبران حجم از دست رفته چربی پوست پرداخته و به صاف تر شدن پوست و رفع چین و چروک های موجود در آن بیانجامد.

البته شایان ذکر است که رفع چین و چروک ها ، تنها یکی از کاربردهای تزریق ژل به شمار می رود و از این روش جوانسازی می توان برای رفع گودی های صورت ، حجیم سازی لب ها و گونه ها ، اصلاح فرم بینی و لیفت ابرو نیز استفاده کرد.

ضمنا ناگفته نماند که از تزریق ژل ، علاوه بر صورت ؛ می توان جهت جوانسازی دست ها نیز بهره برد.

آیا تزريق ژل خطرناک است ؟

خیر ؛ ژل ها ، متشکل از ماده ای موسوم به اسید هیالورونیک می باشند ( اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود ) ، لذا بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

لازم به ذکر است که تزريق ژل ، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است و می توان اذعان داشت که در صورت انجام صحیح ، روشی ایمن و و موثر در راستای جوانسازی صورت به شمار می رود.

تزریق ژل گونه

امروزه داشتن گونه هایی برجسته ، از فاکتورهای زیبایی صورت محسوب می شود و از این رو شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد ؛ خصوصا خانم ها تمایل به داشتن گونه هایی برجسته داشته و در پی یافتن راهی جهت حجیم سازی این ناحیه از صورت می باشند.

تزريق ژل گونه ، راهکاری اثربخش در راستای حجم دهی گونه ها می باشد که با برجسته نمودن گونه ها به افزایش زیبایی چهره می انجامد.

تزریق ژل لب

به طور کلی ، لب یکی از نواحی صورت است که با بالا رفتن سن از حجم آن کاسته شده و برجستگی آن تقلیل می یابد.

تزريق ژل لب ، گزینه ای بسیار موثر و کارآمد جهت حجم دهی و برجسته سازی لب ها می باشد که در حال حاضر استقبال گسترده ای از آن شده است.

فرآیند تزریق ژل

تزريق ژل ، نوعی تکنیک جوانسازی مطمئن می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

طی فرآیند تزريق ژل ، ماده تزریق شونده توسط سوزن هایی بسیار ظریف به موضع مورد نظر تزریق می گردد و مدت زمان تزریق ، نیز بسته به محل تزریق و وسعت آن متغیر می باشد.

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل

پس از تزريق ژل ، با موارد ذیل روبرو خواهید شد :

  • التهاب و کبودی مختصر در ناحیه تزریق
  • بی حسی موقت و قرمزی در موضع تزریق

لازم به ذکر است که موارد فوق ، از بدیهیات تزريق ژل محسوب می گردند و نباید در صورت مواجهه با آن ها دچار نگرانی شد ؛ زیرا پس از چند ساعت و تدریجا مرتفع خواهند شد.

نتایج تزریق ژل

توجه داشته باشید که نتیجه تزريق ژل ، بلافاصله پس از تزریق قابل رویت خواهد بود.

ناگفته نماند که نتایج تزريق ژل ، دائمی نبوده و به تدریج و به مرور زمان اثربخشی آن از بین خواهد رفت ؛ در نتیجه به منظور ماندگارتر کردن نتایج تزريق ژل ، باید فرآیند تزریق را تکرار کنید.

تزریق ژل

بهترین برند تزریق ژل چیست ؟

افرادی که متقاضی تزریق ژل می باشند ؛ معمولا در هنگام مراجعه به پزشک ، این سوال را مطرح می کنند که بهترین ماده و برند برای تزریق ژل چه می باشد ؟

توجه داشته باشید که انتخاب جنس و برند مناسب ژل ، مسئله ای است که بر عهده پزشک معالج می باشد و تشخیص آن در حوزه صلاحیت ایشان است.

لذا اکیدا توصیه می شود برای انجام تزریقات زیبایی از جمله تزریق ژل ، حتما به کلینیک های زیبایی معتبر که پزشکان مجرب و متبحر در آن فعالیت دارند ، مراجعه نمایید ؛ چرا که به این ترتیب نه تنها به نتایج مطلوبی دست خواهید یافت ، بلکه احتمال بروز عوارض ناشی از تزریق نیز در شما به حداقل خواهد رسید.

به طور کلی در حال حاضر از ژل های هیالورونیک اسید که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) ، واقع شده اند ؛ می توان به عنوان یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین انواع ژل یاد کرد.

زیرا به طور معمول ، حسایت های ناشی از هیالورونیک اسید بسیار ناچیز است و بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نمی دهد ؛ ضمنا توجه داشته باشید در صورتی که بدن شما نسبت به هیالورونیک اسید واکنش بدی داشته باشد ، می توان با تزریق آنزیمی موسوم به هیالورونیداز به موضع تزریق ؛ همه هیالورنیک اسید تزریق شده را از بین برد.

هزینه تزریق ژل

قیمت تزريق ژل ؛ به نوع ژل تزریق شده ، میزان آن و موارد متعدد دیگری وابسته است و بر اساس آن ها برآورد می گردد.

لذا پیش از معاینه بیمار از سوی پزشک متخصص ، نمی توان قیمت دقیق آن را تعیین نمود.

از این رو افرادی که خواهان انجام تزريق ژل می باشند و می خواهند از هزینه آن مطلع گردند ، باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت آنالیز و معاینه از سوی ایشان قرار گیرند.