عمل جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش که در پزشکی تحت عنوان اتوپلاستی نیز شناخته می شود ؛ نواقص موجود در گوش ها را برطرف کرده و با تصحیح شکل ظاهری آن ها ، سبب افزایش زیبایی گوش ها شده و بر میزان اعتماد به نفس افراد می افزاید.

از این رو چنانچه از شکل ، موقعیت یا اندازه گوش های تان ناراضی هستید ؛ می توانید با انجام جراحی زيبايی گوش ، به اصلاح فرم گوش های خود بپردازید.

در چه سنی می توان نسبت به انجام جراحی زیبایی گوش اقدام نمود ؟

بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش ، قبل از 5 سالگی می باشد ؛ البته این بدان معنا نیست که در بزرگسالی نمی توان اقدام به انجام جراحی گوش نمود.

لذا افرادی که با اختلالات ظاهری گوش مواجه هستند ؛ اما بنا به هر دلیلی در کودکی ، تحت عمل اتوپلاستی قرار نگرفته اند یا این که در خردسالی این عمل جراحی را انجام داده ، اما از نتیجه عمل ناراضی هستند ؛ می توانند در بزرگسالی نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام نمایند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی گوش می باشند ؟

اگرچه جراحی زيبايی گوش ؛ به رفع دفرمیتی های موجود در گوش خارجی می پردازد ، اما با این وجود باید اشاره داشت که همه افراد کاندید مناسبی برای انجام این عمل جراحی نمی باشند.

لذا جهت بررسی این که آیا کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی گوش هستید یا خیر ؛ باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و مورد معاینه و ارزیابی قرار گیرید.

به طور کلی افرادی که تصمیم به انجام جراحی گوش می گیرند باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

  • از سلامت کافی بهره مند باشند.
  • از انجام جراحی زيبايی گوش ، انتظاراتی واقع گرایانه داشته باشند.

آیا جراحی زیبایی گوش عوارض دارد ؟

این سوال از رایج ترین پرسش هایی است که غالبا در جلسه مشاوره پیش از جراحی گوش ، مطرح می شود.

در پاسخ به این سوال ، باید گفت که عمل اتوپلاستی یک عمل نسبتا ساده و ایمن است که در صورت انتخاب یک جراح با تجربه و حاذق و نیز رعایت اصولی مراقبت های بعد از عمل ؛ علاوه بر این که نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت ، از ریسک بروز عوارض احتمالی عمل نیز به میزان قابل توجهی خواهد کاست.

جراحی زیبایی گوش

در مقابل ؛ یعنی در صورت عدم انتخاب صحیح جراح ، ممکن است افراد پس از این عمل جراحی با یک یا مجموعه ای از عوارض ذیل روبرو شوند :

  • حساسیت به ماده بیحسی یا بیهوشی
  • بروز زخم در موضع جراحی
  • غیر قرینه شدن گوش ها
  • عفونت و خونریزی بیش از حد در ناحیه عمل شده
  • و غیره

آیا جراحی زیبایی گوش بر شنوایی تاثیر می گذارد ؟

خیر ؛ جراحی زيبايی گوش ، صرفا بر روی گوش های خارجی انجام پذیرفته و در نتیجه به هیچ عنوان شنوایی را تحت الشعاع قرار نخواهد داد.

البته در مواردی که شکاف ایجاد شده جهت تصحیح فرم گوش ها ، به کانال شنوایی بسیار نزدیک باشد و جراح دقت کافی در ایجاد این شکاف ننماید ممکن است مکانیزم شنوایی فرد مختل شود.