درباره جوانسازی پوست

جوانسازی پوست : همه افراد به دلیل گرایش به زیبایی ، علاقمند به داشتن ظاهری جوان و حفظ و طراوت و شادابی پوست خود می باشند. اگرچه پیری ، فرآیندی اجتناب ناپذیر است و هنوز راهی جهت پیشگیری از آن به اکتشاف نرسیده است ؛ اما با این وجود شاهد آن هستیم که از دیر باز تاکنون راهکارهای متعددی در این راستا ارائه شده است.

تا جایی که در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی و ورود تکنیک های مختلف جوانسازی پوست به عرصه پزشکی ، می توان فرآیند پیری را به تعویق انداخته و جوانی و شادابی از درست رفته پوست را مجددا به آن بازگرداند.

به طور کلی جوانسازی پوست ، از طرق مختلفی ؛ اعم از تزریق بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل ، مزوتراپی و مواردی از این قبیل محقق می گردد.

لازم به ذکر است که پزشک متخصص ؛ با توجه به وضعیت و شرایط فرد ، بهترین روش جوانسازی پوست را پیشنهاد می نماید.

در مقاله حاضر تصمیم داریم به صورت مختصر توضیحاتی در خصوص جوانسازی ارائه نماییم ؛ اما پیش از آن لازم می دانیم به اجمال به بررسی فرآیند پیری و تغییراتی که به دنبال آن بر روی پوست پدید می آید بپردازیم ، تا به این ترتیب اهمیت جوانسازی پوست برای تان روشن گردد.

پیری و علائم آن

با افزایش سن ، اجزای تشکیل دهنده پوست به تدریج تخریب شده و شاهد کاهش پروتیئن های جوانساز نگاهدارنده پوست ( کلاژن و الاستین ) خواهیم بود.

البته توجه داشته باشید که عوامل دیگری اعم از استعمال سیگار ، بی تحرکی ، تغذیه ناسالم ، قرارگیری در مقابل اشعات مضر نور خورشید ، آلودگی هوا و مواردی از این قبیل ؛ نیز از جمله عواملی به شمار می روند که در کنار افزایش سن ، منجر به تحلیل رفتن پوست و تخریب آن می شوند.

خطوط پوستی

خطوط پوستی ، از بدیهی ترین علائم و نشانه های پیری محسوب می شوند که پس از 25 سالگی به مرور بر روی پوست پدیدار می گردند و با گذشت زمان ، بر عمق آن ها افزوده شده و به چین و چروک بدل می شوند.

از شایع ترین نقاط صورت که در آن چین و چروک ظهور می کند ، می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • خط پیشانی
  • خط اخم و خنده
  • خطوط دور چشم
  • خطوط دور لب

کاهش حجم پوست

کاهش حجم پوست ؛ از دیگر نشانه های پیری به شمار می رود که به دنبال افزایش سن و کاهش کلاژن و الاستین پدید آمده و شل شدن پوست را به همراه دارد.

به طور کلی با بالا رفتن سن ، چربی موجود در زیر پوست برخی نواحی صورت از قبیل گونه ها ، بینی ، چشم ها ، گیجگاه و زاویه فک و چانه ؛ تحلیل رفته و صورت فرد به تدریج ظاهری اسکلتی و استخوانی به خود می گیرد.

توجه داشته باشید که موارد مذکور ، غالبا در سنین بالای 50 الی 60 سال خود را نمایان می سازند ؛ البته در صورت استفاده از تکنیک های جوانسازی پوست در سنین پایین تر ، می توان پیدایش این علائم را به تعویق انداخت.

جوانسازی پوست

از دست رفتن قوام پوست

از دست رفتن قوام و پتانسیل کشسانی پوست ، نیز یکی دیگر از علائم پیری می باشد که در پی کاهش حجم پوست اتفاق می افتد و اغلب در نواحی دور لب ، زوایای فک ، پیشانی و زیر چشم شاهد آن می باشیم.

چه زمانی باید اقدام به جوانسازی پوست نمود ؟

این سوال یکی از شایع ترین پرسش هایی است که عموما افراد با آن مواجه می شوند. بهتر است بدانید که بهترین و مناسب ترین زمان برای مراجعه به کلینیک های زیبایی و دریافت خدمات جوانسازی پوست ، وابسته به شرایط شما می باشد و در هر فردی متفاوت است.

تکنیک های جوانسازی پوست

روشهای جوانسازی پوست به سه دسته تقسیم می شوند :

  1. روش های جراحی یا تهاجمی ؛ اعم از انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی صورت
  2. روش های کم تهاجمی ؛ نظیر تزریق چربی ، تزریق بوتاکس ، هایفوتراپی و غیره
  3. روش های غیرتهاجمی ؛ از قبیل استفاده از کرم های ضد چروک و جوانساز پوست

شهروندان محترم اهوازی به منظور انجام جوانسازی پوست در اهواز می توانند با مراجعه به کلینیک خانواده بهترین کلینیک پوست و زیبایی اهواز ؛ تحت نظر برترین تیم پزشکی ، از بهینه ترین خدمات جوانسازی پوست در این مرکز زیبایی بهره ببرند.