عمل لیفت شقیقه

با افزایش سن ؛ خاصیت الاستیسیته پوست کاهش یافته و عضلات شقیقه ضعیف می شوند ، در نتیجه قسمت خارجی ابروها یا اصطلاحا دُم ابروها دچار افتادگی شده و خطوط پنجه کلاغی در کناره های چشم پدید می آیند ؛ با جراحی لیفت شقیقه و کشیدن بافت شقیقه و عضلات تحتانی پوست این ناحیه ، می توان افتادگی ابروها را اصلاح نمود.

جراحی لیفت شقیقه چیست ؟

جراحی ليفت شقيقه یا کشیدن پوست شقیقه که به لیفت تمپورال نیز موسوم است ، در حقیقت نوعی جراحی پلاستیک غیرتهاجمی محسوب می شود که همراه با بالا کشیدن شقیقه ، سبب کشیده شدن پوست و لایه های تحتانی پوست این ناحیه شده و بدین ترتیب به رفع چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی نواحی اطراف چشم نیز منتج می شود.

توجه داشته باشید که با کشیدن پوست شقیقه ، می توان حالت پیری را از چهره برطرف کرده و شادابی و جوانی را به آن بازگرداند.

لیفت شقیقه

کاندیدای مناسب جراحی لیفت شقیقه

به طور کلی علائم و نشانه های پیری با بالا رفتن سن و غالبا پس از 30 سالگی در چهره پدیدار می گردند ؛ از این رو افرادی که تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند معمولا در رده سنی بالای 30 سال قرار دارند ؛ البته این بدین معنا نیست که افراد با سن جوان تر نمی توانند اقدام به انجام جراحی ليفت شقيقه نمایند.

افراد برای انجام جراحی ليفت شقيقه باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

  • افرادی که با خطوط عمیق در انتهای ابروها و طرفین چشم های خود مواجه هستند.
  • افرادی که تصمیم به بالا کشیدن دُم ابروهای خود دارند.
  • افرادی که به بیماری خاصی مبتلا نبوده و داروی خاصی مصرف نمی کنند.

توجه داشته باشید که تنها افزایش سن ، منجر به رویارویی با افتادگی پوست شقیقه و گوشه های ابروها نبوده و برخی افراد به صورت وراثتی با این مشکل روبرو هستند ؛ این دسته از افراد نیز می توانند با انجام جراحی ليفت شقيقه مشکل افتادگی پوست شقیقه خود را برطرف نمایند.

نحوه انجام لیفت شقیقه چگونه است ؟

به منظور انجام جراحی ليفت شقيقه ، در ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد.

سپس برشی ظریف در ناحیه شقیقه فرد ایجاد می شود.

پس از آن جراح با کشیدن پوست و لایه های تحتانی این ناحیه ؛ سعی بر رفع چین و چروک گوشه چشم نموده و بدین ترتیب علاوه بر رفع خطوط گوشه چشم ها ، موجب بالا کشیده شدن ابروها نیز می شود.

لازم به ذکر است که عمل جراحی ليفت شقيقه ، تقریبا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد و عمق و اندازه برش ایجاد شده در این جراحی ، به وسعت افتادگی پوست شقیقه و تبحر و توانایی جراح بستگی دارد.

لیفت شقیقه

دکتر خوب برای لیفت شقیقه چه کسی است ؟

جهت انجام موفقیت آمیز جراحی ليفت شقيقه باید به بهترین جراح لیفت شقیقه که در این زمینه از توانمندی و تجربه کافی برخوردار است مراجعه گردد ، چرا که شقیقه ناحیه ای بسیار حساس می باشد و کوچک ترین اهمال می تواند منجر به افزایش ریسک عمل شده و فرد را در معرض خطر قرار دهد.

شما عزیزان و همراهان گرامی می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی خانواده از معتبرترین کلینیک های زیبایی اهواز ؛ زیر نظر بهترین و مجرب ترین کادر درمانی اقدام به انجام عمل ليفت شقيقه نمایید و نتایجی ایده آل از انجام این جراحی کسب کنید.

هزینه لیفت شقیقه

یکی از سوالات متداولی که داوطلبین انجام جراحی ليفت شقيقه ، اغلب با آن روبرو هستند ؛ این است که قیمت جراحی لیفت شقیقه چقدر است ؟

احتساب هزینه جراحی لیفت شقیقه ، نیازمند بررسی و معاینه دقیق فرد زیباجو توسط پزشک متخصص می باشد و قبل از آن نمی توان قیمت این عمل جراحی را محاسبه و برآورد نمود.

در نتیجه افرادی که خواهان انجام جراحی ليفت شقيقه هستند ، برای اطلاع از هزینه دقیق این عمل جراحی باید جهت ویزیت به پزشک متخصص رجوع نموده و توسط ایشان تحت معاینه و آنالیز قرار گیرند.