نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ، روشی مؤثر و کارآمد جهت از بین بردن چین و چروک های صورت ؛ بویژه در نواحی ای از قبیل اطراف چشم ، مابین ابروها و پیشانی می باشد و به طور کلی با تزریق آن در نواحی مذکور می توان از چروک های ناشی از انقباض غیراردای عضلات رهایی یافته و به ظاهری جوان تر دست یافت.

توجه داشته باشید که به طور کلی تزریق بوتاکس ، در صورت انجام صحیح ؛ هیچ نوع عارضه ای ایجاد نکرده و به نتایج قابل قبولی خواهد انجامید.

لازم به ذکر است علاوه بر انتخاب صحیح پزشک و انجام درست تزریق ، رعایت مراقبت های پس از تزریق نیز تاثیر چشمگیری بر نتیجه این روش جوانسازی خواهد داشت.

در نتیجه ، بر آن شدیم تا در مقاله پیش رو به مهم ترین دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس که باید مورد توجه قرار گرفته و در رعایت آن ها دقت شود ، اشاره نماییم.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • از یک هفته قبل تا یک هفته پس از تزریق بوتاکس ، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون ؛ نظیر بروفن ، آسپرین ، ویتامین E ، امگا 3 و مواردی از قبیل بپرهیزید ؛ چرا که مصرف این موارد می تواند سبب افزایش خونریزی در حین انجام تزریق شده و همچنین منجر به افزایش کبودی در موضع تزریق گردد.
  • افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند تا 24 ساعت بعد از تزریق باید از استحمام و تا 48 ساعت پس از تزریق نیز باید از رفتن به سونا و استخر خودداری نمایند ؛ چرا که این موارد احتمال بروز عفونت در محل تزریق شده را تشدید می کنند.
  • از آن جا که الکل سبب بروز اختلال در روند گردش خون می شود ؛ توصیه می گردد که از مصرف الکل نیز از چند وقت قبل تا چند وقت بعد از تزریق بوتاکس خودداری شود.
  • در صورت نیاز به شستن صورت ، حداقل تا 5 ساعت پس از تزریق صبر کنید و توجه داشته باشید که در حین شستشوی صورت باید از ماساژ موضع تزریق اجتناب نمایید.

سایر مراقبت های ضروری بعد از تزریق بوتاکس

  • تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، از مواد آرایشی استفاده نکنید.
  • مصرف سیگار بر روند گردش خون تاثیرگذار است ، لذا توصیه می شود تا چند وقت پس از تزریق بوتاکس مصرف آن را متوقف نمایید.
  • تا 24 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس ، از انجام فعالیت های ورزشی پرهیز کنید.
  • تا مدتی بعد از تزریق بوتاکس ، از قرارگیری در معرض نور خورشید بپرهیزید و در صورتی که ناچار به خروج از منزل شدید حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.
  • تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس به هیچ وجه دراز نکشید و پس از این بازه زمانی نیز توجه نمایید که در هنگام خواب ، سر خود را به کمک چند بالش بالاتر از حد بدن تان قرار دهید تا از ریسک بروز ورم احتمالی کاسته شود.

در صورت عدم رعایت موارد فوق الذکر ، افراد در معرض عوارض متعددی از جمله بروز عفونت قرار خواهند گرفت ؛ لذا توصیه می شود در رعایت مراقبت های اشاره شد توجه کافی داشته باشید.