نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : به طور کلی تزریق ژل ، از جمله روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که از طریق رفع چین و چروک پوست به داشتن چهره ای جوان تر و شاداب تر می انجامد و همچنین با ایجاد برجستگی در برخی نقاط چهره از جمله گونه ها و لب ها به خوش فرم تر شدن صورت نیز کمک شایانی می کند.

لازم به ذکر است که غالبا افرادی که از این روش جوانسازی بهره برده اند ، پس از تزریق با مشکل خاصی روبرو نخواهند شد ؛ البته مشروط به این که در کلینیک های زیبایی معتبر و زیر نظر پزشکان متبحر نسبت به انجام تزریق اقدام نموده باشند.

توجه داشته باشید اگرچه توجه به نکات فوق الذکر در کیفیت نتیجه تزریق تاثیر بسزایی دارند ، اما باید خاطر نشان نمود که رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز به همان اندازه می تواند بر روی ماحصل تزریق اثر گذار باشد.

از این حیث تصمیم داریم در مقاله حاضر ، مهم ترین دستورالعمل های مراقبتی که پس از تزریق ژل باید مورد توجه قرار گرفته و رعایت شوند را تبیین نماییم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق ژل

  • پزشک معالج شما برای جلوگیری از بروز ورم و کبودی در موضع تزریق ، استفاده از کمپرس یخ و همچنین مصرف آناناس که حاوی بروملین است و در تسریع بهبود زخم موثر می باشد را توصیه می کند.
  • از آن جا که تزریق ژل ، تحت بیحسی انجام می شود ؛ شما دردی در حین تزریق و حتی پس از آن نخواهید داشت ؛ اما پزشک شما جهت کنترل درد خفیف احتمالی ناشی از تزریق ممکن است قرص استامینوفن برای تان تجویز نماید.
  • اکیدا توصیه می شود از حرکت دادن ، خاراندن یا ماساژ محل تزریق شده ، بپرهیزید ؛ چرا که علائم ظاهر شده پس از تزریق ، همگی طبیعی بوده و طی چند ساعت الی چند روز پس از تزریق فروکش می کنند. ( در صورت باقی ماندن علائم پوستی بیش از 72 ساعت ، حتما با پزشک خود تماس بگیرید. )
  • مصرف الکل و همچنین انجام ورزش های سنگین و فعالیت های شدید بدنی تا روزی که پزشک تان معین می کند ممنوع خواهد بود ، زیرا موارد یاد شده همگی بر میزان کبودی ناشی از تزریق اثر سوء گذاشته و سبب تشدید آن می شوند.
  • تا زمانی که التهاب و تورم موضع تزریق ، کاملا مرتفع نشده باید از حرارت دادن به ناحیه تزریق شده جداً خودداری نمایید ؛ لذا تا زمانی که پزشک تان مقرر نموده از رفتن به سونا ، جکوزی ، برنزه کردن و استحمام با آب داغ اجتناب کنید.
  • از چند ساعت پس از تزریق ژل ، می توانید از محصولات آرایشی و کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که با انتخاب صحیح کلینیک زیبایی و نیز رعایت مراقبت های مذکور ، خواهید توانست نتایج ایده آلی از این تزریق زیبایی اتخاذ نمایید.