درباره مزوتراپی مو

از مزوتراپی مو می توان به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی جایگزین ، جهت درمان ریزش مو نام برد که می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که با ریزش مو مواجه هستند.

در حقیقت امروزه مزوتراپی مو ، راهکاری سریع و اساسی در راستای درمان ریزش مو به شمار می رود که از طریق متعادل سازی هورمون ها به این مهم می انجامد.

کلینیک زیبایی خانواده از متمایزترین و برجسته ترین کلینیک های زیبایی اهواز به شمار می رود که با بهره وری از متخصصین حاذق و مجرب و از طریق مزوتراپی مو ، امکان درمان ریزش مو در زنان و مردان را محقق نموده است.

علل ریزش مو

عموما افراد در طول روز به طور میانگین دچار ریزش 100 – 50 تار مو می شوند ؛ باید توجه داشت که ریزش این تعداد تار مو امری طبیعی است و نباید ایجاد نگرانی نماید.

اما در این میان هستند افرادی که با ریزش موی شدید مواجه هستند ؛ این دسته از افراد به دنبال این اتفاق ، احساس ناخوشایندی خواهند داشت ، چرا که به هیچ عنوان نمی توان از تاثیر قابل توجه مو بر زیبایی چهره غافل شده و این مسئله مهم را نادیده انگاشت.

مزوتراپی مو

لازم به ذکر است که برخی افراد در پی افزایش سن به صورت طبیعی با ریزش مو و کم حجم شدن موها روبرو می شوند ، اما به طور کلی از جمله عوامل زمینه ساز که در تسریع روند ریزش مو اثر گذارند ، می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • ژنتیک و وراثت
  • نوسانات هورمونی
  • مصرف داروهای خاص
  • کمبود ویتامین و مواد معدنی

باید توجه داشت که گاها ابتلا به برخی ناراحتی ها و بیماری ها ؛ اعم از اختلالات غده تیروئید ، عفونت های پوستی و عارضه های پوستی نیز ممکن است به ریزش موی شدید بیانجامند ؛ لذا در صورت مشاهده علائم ریزش مو باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گرفت.

مزوتراپی مو چیست ؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره داشتیم ، مزوتراپی مو روشی موثر و کارآمد جهت درمان ریزش مو به شمار می رود. در این روش درمانی با بکارگیری داروها ، عناصر غذایی و ویتامین ها و تزریق آن از طریق سوزنی ظریف ، به عمق یک میلیمتری پوست سر ( در ناحیه ای که با ریزش مو روبروست ) ، به درمان ریزش مو و جلوگیری از تشدید آن پرداخته می شود.

لازم به ذکر است که مزوتراپی مو ، عاری از درد بوده و با تأثیر مثبتی که بر پوست سر می گذارد مانع ریزش مو شده و با تأمین مواد مورد نیاز در نقاط مورد نظر ، حتی می تواند به رشد مجدد موهای ریخته شده نیز کمک کند.

هزینه مزوتراپی

برای محاسبه هزینه مزوتراپی مو ؛ باید فاکتورهای مختلفی از جمله وسعت ناحیه تزریق ، دوز ماده تزریق شونده و مواردی از این قبیل لحاظ شوند.

از این رو احتساب قیمت مزوتراپی مو ، مستلزم معاینه فرد زیباجو و ارزیابی دقیق او توسط پزشک متخصص می باشد.