درباره مزوتراپی

مزوتراپی ، از تکنیک های غیر تهاجمی در راستای جوانسازی پوست می باشد. این روش جوانسازی ؛ رفع خطوط و چین و چروک های نواحی اطراف چشم ، رفع تیرگی دور چشم ، حذف چربی های اضافی ، درمان سلولیت و خطوط استریا ، درمان ریزش موی سر و ابرو ، رویش مجدد مو و همچنین بازیابی قوام و استحکام پوست را امکان پذیر می سازد.

مزوتراپي به معنای تزریق مجموعه ای از مواد فعال بیولوژیک متشکل از انواع ویتامین های دارویی یا فاکتورهای رشد انسولینی ، به وسیله سوزن هایی ظریف به داخل پوست می باشد.

مزوتراپی

مزوتراپی پوست

از بارزترین علائم افزایش سن ، می توان به پیدایش علائم پیری و چین و چروک در پوست بخصوص پوست صورت اشاره نمود.

مزوتراپي ، یک روش بی خطر و ایمن است که انجام آن به بازیابی جوانی و طراوت پوست خواهد انجامید.

مزوتراپي در حقیقت ، سبب تغذیه بهینه پوست شده و با تحریک پروتئین های جوانساز نگاهدارنده پوست ، به رفع خطوط و چین و چروک های پوست صورت ، گردن و برخی نواحی بدن از جمله دست ها و پاها منتج می گردد.

مزوتراپی مو

در رابطه با مزوتراپي مو لازم به ذکر است که در صورت تزریق محلول مناسب به موضع مورد نظر ، با کاهش قابل توجه ریزش مو مواجه خواهیم بود و حتی در برخی موارد انجام مزوتراپي در محل مورد نظر ، رویش مجدد مو را به دنبال خواهد داشت.

مزوتراپی سلولیت

از دیگر کاربردهای مزوتراپي همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، می توان به درمان سلولیت ( چربی های گلوله شده در زیر پوست ) اشاره نمود.

به منظور رفع سلولیت ، ملزم به چندین جلسه مزوتراپي و تزریق مقادیر معینی از محلول مزوتراپي یا استفاده از سرنگ های مخصوص در نواحی مورد نظر که با سلولیت روبرو هستند ، می باشیم.

به طور کلی جهت رفع سلولیت با مزوتراپي ، نیاز به 4 الی 8 جلسه و به صورت ماهیانه یکبار خواهد بود.

مزوتراپی

ماندگاری نتایج مزوتراپی

حصول نتایج موفقیت آمیز از مزوتراپی ، مستلزم تکرار تزریق و پروسه درمان خواهد بود.

از این رو افرادی که اقدام به انجام این تکنیک جوانسازی می نمایند ، باید به خاطر داشته باشند که مزوتراپي یک روش موقتی بوده و ماندگاری نتایج آن ، نیازمند تکرار فرآیند تزریق در چند مرحله می باشد.

در خصوص فواصل تزریق باید اشاره داشت که بازه های زمانی ای که باید تزریق مزوتراپي طی آن تکرار شود ؛ از سوی پزشک متخصص تعیین می گردد و به طور کلی فواصل تزریق مزوتراپي ، در جلسات ابتدایی ؛ کوتاه تر بوده و در جلسات بعدی به مراتب طولانی تر خواهد بود.