درباره مزونیدلینگ

مزونیدلینگ ، تلفیقی از دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که طی آن کوکتل های مزوتراپی به اعماق لایه مزودرم ارسال شده و با درمان این لایه ؛ انعطاف پذیری و کیفیت پوست را افزایش می دهند. در کلینیک خانواده ، این متد درمانی با بهره وری از کوکتل های اسپانیایی و فرانسوی به بهترین نحو ممکن انجام می پذیرد.

همانطور که اشاره شد مزونيدلينگ ، روشی مشابه میکرونیدلینگ است ؛ با این تفاوت که در این روش عمق نفوذپذیری سوزن ها متفاوت می باشد.

در روش مزونيدلينگ؛ با بهره وری از تکنیک های مزوتراپی ، لایه مزودرم پوست مورد هدف واقع شده و با افزایش جریان خون در آن ناحیه ، کلاژن بیشتری تولید شده و پوست بازسازی و ترمیم می شود.

بدین ترتیب ، پوست قادر به اصلاح پیگمنت های غیرطبیعی شده و در نتیجه نواحی ای از پوست که به دنبال قرارگیری مستقیم در معرض نور آفتاب با تغییر رنگ مواجه شده اند ، اصلاح خواهند شد.

لازم به ذکر است که مزونيدلينگ ؛ افزون بر موارد موارد فوق می تواند با بستن منافذ باز پوست از میزان جوش های سرسیاه نیز بکاهد.

همچنین از مزونيدلينگ ؛ می توان به عنوان روشی موثر و کارآمد در راستای هموار کردن فرورفتگی های ناشی از اسکارهای پوستی به جا مانده از جوش و آکنه ، یاد کرد.

کدام نواحی پوست با مزونیدلینگ قابل درمان هستند ؟

مزونيدلينگ ؛ بر خلاف دیگر روش ها که برای درمان نواحی مختلف بدن با محدودیت هایی مواجه هستند ، محدودیتی نداشته و از آن می توان در نواحی ای از بدن ؛ از جمله زیر چشم ، پشت دست ها ، آرنج و غیره استفاده کرد.

توجه داشته باشید که مزونيدلينگ ؛ برای اشخاصی که دارای آکنه فعال یا هر نوع اختلال پوستی هستند ، گزینه مناسبی نخواهد بود ؛ این دسته از افراد به منظور انجام مزونيدلينگ باید در ابتدا اقدام به درمان آکنه و مشکل پوستی خود نموده و پس از اتمام فرآیند درمان و بهبودی کامل ، اقدام به انجام آن نمایند.

مزونیدلینگ

تعداد جلسات مزونیدلینگ

کسب نتایج قابل قبول و بهینه از مزونيدلينگ ، بسته به شرایط فرد از 6 تا 8 جلسه متغیر خواهد بود.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

دوره نقاهت پس از مزونيدلينگ و استراحت بعد از آن ، بسیار کوتاه بوده و فرد پس از مدت کمی قادر به از سرگیری امور روزمره خود خواهد بود.

  • پوست ؛ بلافاصله پس از درمان با مزونيدلينگ ، سرخ شده و حساس می گردد ؛ لذا حداقل تا یک هفته بعد از مزونيدلينگ نباید از مواد فعال که در برخی محصولات پوستی و لوازم آرایشی موجود است ، استفاده نمایید.

در خصوص التهاب و سرخی پوست ناشی از مزونیدلینگ ، باید اشاره داشت که پس از 48 ساعت فروکش کرده و جای نگرانی ندارد.

در این مدت می توانید برای کاهش قرمزی و التهاب پوست از کمپرس سرد که به هیدراته کردن پوست کمک می کند استفاده کنید.

  • تا چند هفته بعد از مزونیدلینگ ، در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید ؛ زیرا پوست شما نسبت به قبل در برابر نور آفتاب حساس تر خواهد شد.
  • تا مدتی پس از مزونیدلینگ ، از انجام فعالیت هایی که به تعریق زیاد می انجامند اجتناب کنید.
  • بعد از درمان با مزونیدلینگ ، به هیچ وجه از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید ؛ چرا که این نوع از داروها به ضدالتهاب هایی که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و جهت احیا و بهبود پوست مورد نیاز است ، واکنش نشان داده و مانع تاثیر مزونیدلینگ بر پوست می شوند.
  • پوست شما ممکن است پس از مزونیدلینگ دچار خشکی شود ؛ از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از خشکی پوست و تمیز نگاه داشتن آن ، حتما از پاک کننده های ملایم پوستی استفاده نمایید.
  • برای بهبود سریع تر پوست تان ، هیدراته نگاه داشتن پوست را فراموش نکنید ؛ بدین منظور توصیه می شود که آب فراوان بنوشید.

هزینه مزونیدلینگ

برای محاسبه قیمت مزونیدلینگ ، باید به صورت حضوری به کلینیک زیبایی مراجعه کنید و توسط پزشک متخصص مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار گیرید.