میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ ؛ از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد که به منظور درمان اسکار جوش ، لک های پوستی و کک و مک ، درمان جای زخم و جای باقی مانده از جراحات پوستی ، رفع چین و چروک و درمان خطوط استریا ( خطوط استریا به خطوط ناشی از کاهش و افزایش وزن و ترک های حاملگی اطلاق می گردد ) مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه انجام میکرونیدلینگ

به منظور انجام میکرونیدلینگ ، در ابتدا پوست فرد باید کاملا تمیز و استریل شود.

سپس جهت پیشگیری از درد احتمالی ؛ به کمک کرم های بی حسی ، سطح پوست فرد بی حس می گردد.

در این مرحله ؛ از طریق دستگاه میکرونیدلینگ که شبیه به قلم مخصوصی ( میکروپن ) می باشد و سوزن های ریز مخصوصی در آن تعبیه شده است ، حفره های بسیار کوچکی در پوست ایجاد خواهد شد.

پس از گذشت چند روز ، فرآیند بازسازی پوست شروع شده و نتایج این روش جوانسازی مشخص می گردد.

لازم به ذکر است که برخورد سوزن های میکرونیدلینگ با پوست ، منجر به آسیب جزئی پوست می شود ؛ حال آن که بدن با ترشح میزان زیادی کلاژن سعی در ترمیم پوست می نماید و به این ترتیب بخش عمده ای از مشکلات پوستی ؛ از قبیل چین و چروک های ریز و درشت ، اسکار ، آکنه ، خطوط استریا و غیره برطرف می شوند.

میکرونیدلینگ

تعداد جلسات درمان با میکرونیدلینگ

درمان با میکرونیدلینگ در هر جلسه ، تقریبا یک ساعت طول می کشد و به طور کلی به منظور کسب نتایج مطلوب از این متد جوانسازی ، نیاز به حداقل 4 جلسه درمانی خواهد بود.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ ، نیاز به دوره نقاهت خاصی ندارد و بلافاصله پس از انجام آن می توان به فعالیت های روزمره بازگشت.

  • افراد بعد از میکرونیدلینگ ، باید به مدت 2 هفته از نوشیدن الکل اجتناب نمایند.
  • شستشوی صورت تا 12 ساعت پس از میکرونیدلینگ مجاز نبوده و توصیه می شود در این بازه زمانی از هیچ یک از محصولات پوستی نیز استفاده نگردد. ( پس از این مدت ، شستن صورت با آب و دیگر محصولات پوستی بلامانع خواهد بود )
  • قرمزی و التهاب از مواردی است که بعد از میکرونیدلینگ رخ می دهد و در واقع امری طبیعی می باشد ؛ لذا از مشاهده سرخی پوست دچار نگرانی نشوید ، چرا که موقتی بوده و به تدریج فروکش می کند.
  • پس از میکرونیدلینگ ؛ به خاطر آسیبی که سوزن ها به پوست وارد آورده اند ، ممکن است احساس درد و ناراحتی مختصری داشته باشید ؛ این مسئله نیز نگران کننده نمی باشد ، زیرا پس از چند روز برطرف خواهد شد.
  • بعد از میکرونیدلینگ ، پوست شما به نسبت قبل در مقابل نور آفتاب حساس تر می شود ؛ از این رو در هنگام خارج شدن از منزل و قرارگیری در زیر نور آفتاب باید حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است ؟

ميکرونيدلينگ ، روش درمانی نبوده و در نتیجه بیمه هزینه های آن را پوشش نمی دهد.

لازم به ذکر است که هزینه ميکرونيدلينگ با توجه به ناحیه تحت درمان و وسعت آن ، تعداد جلسات درمان و آیتم های دیگری برآورد می شود ؛ لذا در هر فردی متغیر است.

در صورتی که خواستار انجام این ميکرونيدلينگ و آگاهی از هزینه دقیق آن هستید ، صورت حضوری به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه نمایید و تحت معاینه و بررسی قرار گیرید.

کلینیک زیبایی خانواده ؛ با بهره وری از کادری مجرب و کارآزموده و بکارگیری نوین ترین ابزارها و تجهیزات ، در ارائه بهینه ترین خدمات جوانسازی پوست در اهواز از برترین کلینیک های زیبایی اهواز به شمار می رود.

شهروندان محترم اهوازی ، می توانند جهت انجام خدمات جوانسازی و کسب نتایج مطلوب و بهینه ؛ با طیب خاطر به کلینیک زیبایی خانواده مراجعه فرمایند.